Výlety

Zatímco jste ubytováni v Brusné, proč nevyužít příležitosti k návštěvě zajímavých míst v okolí. Jižní Čechy jsou známé pro své barvité a malebné vesničky. Jednou z nich je bezesporu „perla selského baroka“ vesnička Holašovice, která je 14 km od Brusné.  Holašovice byly v roce 1998 pro svoji ojedinělost zaneseny do Seznamu kulturního dědictví UNESCO a jistě stojí za Vaší návštěvu, ať už autem nebo na kole.

Další památkou UNESCO je proslulé město Český Krumlov, jedno z nejkrásnějších středověkých měst v Evropě, které je vzdálené cca 30 km. Můžete zde jen tak bloudit úzkými, dlážděnými ulicemi města, které Vás přenesou zpátky v čase. Naleznete zde mnoho budov sahajících až do 13.století. Nebo si odpočinout na lavičce v krásné zámecké zahradě či načerpat síli při lehkém obědě v jedné z mnoha místních restaurací na břehu řeky. Odtud můžete sledovat vodáky, jak plují na svých kánoích či raftech po Vltavě.

Výlet do jižních Čech by nebyl úplný bez návštěvy Zámku Hluboká, kde bylo natočeno mnoho českých pohádek. Nachází se přibližně 30km od Brusné. A pokud máte děti, proč je nevzít na Hluboké do ZOO. Kromě zvířat samotných, je zde krásné dětské hřiště, což pro ně bude jistě velkým hitem.

Pokud dáváte přednost zříceninám hradu, tak proč nenavštívit romantickou zříceninu hradu Dívčí Kámen (29km).  Zřícenina se nachází na vrcholu kopce, odkud je krásný výhled na řeku Vltavu. Je to fantastické místo na piknik, kde můžete příjemně strávit celé odpoledne. Nebo navštivte zříceninu hradu Helfenburk (23km), sahá až do počátku roku 1300. Je zde rozhledna, která nabízí panoramatický výhled na okolní krajinu.

Pokud nechce jet nikam daleko, zámek Kratochvíle je vzdálený pouhých 10km. Je to příjemný způsob, jak strávit hodinku procházkou po renesanční zahradě, kde můžete posedět v malé kavárně u šálku dobré kávy a zákusku a pozorovat labutě v okrasném vodním příkopu. Kratochvíle se nachází u Netolic, kde můžete navštívit muzeum, Archeopark a cestou domů doplnit zásoby pro Váš pobyt v místním supermarketu.